Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


25-09-2014

Podsumowanie Dni Europejskiej Współpracy w Polsce

We wrześniu na terenie całej Unii Europejskiej obchodzono Dni Europejskiej Współpracy. W Polsce wiele wydarzeń zorganizowano na zachodniej i północnej granicy. Poniżej krótka informacja o ciekawych inicjatywach.

 

Baner promujący Dni Europejskiej Współpracy 2014

 

***

  • Nowa Sól, Bytom Odrzański (4 września)

Pierwszy dzień atrakcji na zachodniej granicy rozpoczął się rejsem statkiem „Laguna” z portu rzecznego w Nowej Soli do Bytomia Odrzańskiego i z powrotem. Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele instytucji wdrażających Program Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013. Zorganizowano również rejsy dla młodzieży szkolnej. W trakcie spotkań, nie zabrakło podsumowań dotychczasowych działań, efektów wdrażania projektu „Odra dla turystów 2014” oraz planów dalszej współpracy. W Bytomiu Odrzańskim na gości czekały miłe niespodzianki w postaci licznych występów artystycznych oraz zwiedzanie najciekawszych punktów miasta.

 

Statek "Laguna" przypływający do Bytomia Odrzańskiego

 

  • Frankfurt nad Odrą (5 września)

W drugim dniu obchodów we Frankfurcie nad Odrą zaprezentowano efekty realizacji Programu Współpracy Transgranicznej. Odwiedzający stoisko promocyjne mieli okazję uczestniczyć w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Nagrodą za udział był rejs statkiem „Zefir”. Wszyscy zainteresowani mogli zwiedzić z przewodnikiem marinę. Dzieci z przedszkoli współpracujących w ramach projektu „Edukacja bez granic” zorganizowały pokazy tańca i śpiewu.

 

Zainteresowani odwiedzający stoisko progrramów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

 

  • Guben (6 września)

Trzeciego dnia w Guben odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej oraz prezentacja walorów turystyczno-kulturowych obszaru wsparcia.


Osoby odwiedzające stoisko programów EWT w czasie Dnia Europejskiej Współpracy; na stole leżą materiały informacyjne i gadżety

 

Więcej informacji na temat atrakcji z dni 4-6 września znajduje się na stronach Programu Współpracy Transgranicznej Link prowadzi do serwisu zewnętrznego.

 

  • Nowy kalendarz na 2015 rok – konkurs fotograficzny

W ramach Programu Współpracy Transgranicznej Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia i Polska (Województwo Zachodniopomorskie) ogłoszono konkurs fotograficzny. Nadsyłane zdjęcia przedstawiają projekty zrealizowane w Programie, a najlepsze z nich pojawią się w Kalendarzu Programu na 2015 rok. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej programu (strona w języku niemieckim) Link prowadzi do serwisu zewnętrznego.

 

Obchody Dnia Europejskiej Współpracy w 2014 roku - na zdjęciu młodzi ludzie z kolorowymi balonikami

 

  • Puńsk (10-19 września)

Chętni partnerzy biorący udział w programie Litwa-Polska i Litwa-Łotwa-Białoruś stworzyli własną interpretację Hymnu Unii Europejskiej. Poszczególne kadry kręcone były w miejscach realizacji projektów.

 

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska