Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


08-05-2014

Piknik rodzinny w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu

1 maja 2014 r. w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej (TOEE) w Zalesiu odbył się całodniowy piknik "Dzień Słońca", w którym uczestniczyło ponad 400 osób. Wydarzenie zorganizowano z okazji 10. rocznicy przystąpienia Polski do UE w ramach akcji "Dni Otwarte Funduszy Europejskich".

Przez cały dzień goście mogli korzystać z oferowanych przez TOEE atrakcji. Już przed samym wejściem do Ośrodka czekała na przybyłych niespodzianka - słodkie przysmaki. Dla młodzieży i rodzin przygotowana była gra terenowa „W stronę Słońca”, której uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu astronomii, w tym wiedzą na temat Słońca. Dla najmłodszych jednym z ciekawszych punktów programu były warsztaty plastyczne „Moja magiczna gwiazda”, podczas których dzieci lepiły swoje słoneczka z masy solnej lub robiły "słoneczne" wyklejanki. Pod mikroskopem z kolei można było obejrzeć „słoneczne oblicze słonecznika”, czyli zarówno kwiat słonecznika, jak i jego ziarna.

Zajęcia z użyciem mikroskopu


Dużą popularnością cieszyły się również przeprowadzane o każdej pełnej godzinie doświadczenia chemiczne na świeżym powietrzu, polegające głównie na mniejszych bądź większych wybuchach. Wspólnie skonstruowano również zegar słoneczny.


Pracownicy Ośrodka zaprezentowali doświadczenia chemiczne na świeżym powietrzu.Więcej informacji i zdjęć można znaleźć na fanpage'u TOEE na portalu społecznościowym Facebook Link prowadzi do serwisu zewnętrznegolub na stronie internetowej Ośrodka Link prowadzi do serwisu zewnętrznego.

***

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej powstał dzięki współpracy Gminy Police z Ogrodem Zoologicznym w Ueckermünde oraz Miastem Eggesin w ramach projektu "Życie nad Zalewem Szczecińskim i w Puszczy Wkrzańskiej - edukacja ekologiczna i historia", dofinansowanego ze środków Programu Polska-Meklemburgia-Pomorze Przednie-Brandenburgia w łącznej wysokości ponad 3,5 mln euro.

 

 

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska