Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


22-08-2014

Weź udział w Dniach Europejskiej Współpracy!

Po raz kolejny na terenach przygranicznych państw członkowskich UE promowane będą efekty programów EWT. Dni Europejskiej Współpracy to kilkadziesiąt lokalnych wydarzeń, przyciągających tysiące ludzi w całej Europie, które odbędą się w tygodniu poprzedzającym 21 września, a także tydzień po nim.

Programy EWT z udziałem Polski organizują atrakcje angażując beneficjentów i prezentując lokalnym społecznościom osiągnięcia zrealizowanych projektów. W tym roku zlokalizowane są głównie na granicy zachodniej:

 • Nowa Sól, Bytom Odrzański (4 września)
  Odbędzie się wydarzenie roczne programu (podsumowanie jego efektów), a także wycieczki z udziałem młodzieży szkolnej (program PL-BB).

   
 • Frankfurt nad Odrą (5 września)
  Odbędzie się rejs statkiem ZEFIR po Odrze na trasie Frankfurt nad Odrą – Słubice – Frankfurt. Dla odwiedzających dostępne będzie stoisko informacyjno-promocyjne programu. Ponadto, będzie można wziąć udział w konkursie nt. wiedzy o Unii Europejskiej, w którym nagrodą za pierwsze miejsce jest tablet (program PL-BB).

 

 • Guben (6 września)
  Podczas festynu Gubener Appelfest w Guben zaprezentowane zostaną atrakcje Euromiasta Guben/Gubin, na którego terenie znajduje się szereg obiektów powstałych lub wyremontowanych w ramach programu. Okazją do zapoznania się z nimi będzie spacer z przewodnikiem, na który WST zaprasza mieszkańców pogranicza i odwiedzających te rejony turystów. Trasa pieszej wycieczki wiedzie do miejsc takich, jak Wyspa Teatralna czy Kościół Farny. Spacerujący będą mogli przejść wytyczoną w ramach projektu zieloną ścieżką oraz podziwiać urokliwy krajobraz nabrzeża Nysy. W Guben, podobnie jak we Frankfurcie nad Odrą dzień wcześniej, również odbędzie się konkurs z wiedzy o Unii Europejskiej (program PL-BB).

 

 • Puńsk (10-19 września)
  Partnerzy biorący udział w programie Litwa-Polska oraz w programie Litwa-Łotwa-Białoruś sfilmują własne interpretacje Hymnu Unii Europejskiej. Filmy, kręcone w miejscach realizacji projektów, będą pokazywać ich rezultaty. 19 września 2014 roku odbędzie się premiera wspólnego międzynarodowego VIDEO KLIPU z Hymnem Unii Europejskiej (program LT-PL).

 

 • Nowy kalendarz na 2015 rok – konkurs fotograficzny
  Chętni mogą wziąć także udział w konkursie fotograficznym, organizowanym przez Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Współpracy Transgranicznej Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia – Polska. Zdjęcia przedstawiające projekty powinny zostać przesłane do 8 września 2014 r. Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy został zamieszczony na stronie programu Link prowadzi do serwisu zewnętrznego.

Więcej informacji na temat Dnia Europejskiej Współpracy i zaplanowanych w 2014 roku wydarzeń odbywających się w całej Europie znajdują się na stronie dedykowanej tej akcji Link prowadzi do serwisu zewnętrznego.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

***

 

Grafika promująca Dzień Europejskiej Współpracy 2014 - dwie osoby zrywają jabłka

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska