Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

RSS

Zobacz jak działają Fundusze Europejskie


Poniżej znajdziesz przykłady projektów i inwestycji realizowanych dzięki dofinansowaniu z Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Innym się udało, Tobie też może się udać. 

Od: wybierz datę

Do: wybierz datę

strona:12345...7idź do:  

Zebrzydowice i Velké Rovné: nowe atrakcje dla turystów

Dzieci koprzystające ze zjeżdżalni 

Celem projektu była rozbudowa i modernizacja infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w partnerskich gminach. Powstały obiekty umożliwiające aktywny wypoczynek i przybliżające zwiedzającym tradycje regionu.

więcej

Lepsza współpraca instytucji

 

W ramach projektu przebadane zostały priorytety i możliwości współpracy polskich i słowackich instytucji w dziedzinach takich jak turystyka, współpraca gospodarcza, ochrona środowiska oraz transport i infrastruktura. Wskazane zostały też kierunki dalszego współdziałania.

więcej

Mosty, hale i magazyny pod kontrolą

 

Dzięki współpracy naukowej Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Uniwersytetu w Żylinie oraz słowackiej organizacji pozarządowej CEIT w Żylinie, na polsko-słowackie pogranicze wprowadzona została innowacyjna metoda monitoringu bezpieczeństwa konstrukcji wielkogabarytowych. Realizację projektu można traktować jako dobrą praktykę w ramach współpracy biznesu i nauki.

więcej

Razem tworzymy bezpieczniejszy świat

 

Głównym zadaniem projektu  było stworzenie sieci organizacji partnerskich, których działania wpłyną na zmniejszenie liczby wypadków, ograniczanie przestępczości i przemocy, a także wspomogą szerzenie wiedzy z zakresu ratownictwa na pograniczu.

więcej

Współpraca przedsiębiorców

Grafika przedstawia uścisk dłoni 

Projekt bezpośrednio nawiązywał do realizowanego wcześniej przedsięwzięcia współpracy transgranicznej "Sieć przedsiębiorczości bez granic". Powstała wówczas sieć została rozszerzona o nowy region – w Zakopanem powstał punkt informacyjny dedykowany lokalnym przedsiębiorcom, którzy pragną rozwijać działalność i pozyskiwać partnerów biznesowych po drugiej stronie granicy.

więcej

Odwiedź Tatry

Widok strony internetowej promującej Tatry 

Celem projektu była kompleksowa promocja terytorium przygranicznego rejonu Zakopanego i Liptowskiego Mikulasza, największych ośrodków turystycznych w rejonie Tatr poprzez stworzenie wspólnej strategii marketingowej. Istniejące po obu stronach granicy atrakcje turystyki letniej i zimowej promowane były jako bogata oferta całego regionu.

więcej

Nowe obiekty sportowe na polsko-słowackim pograniczu

Nowe obiekty sportowe na polsko-słowackim pograniczu 

W ramach projektu powstały dwa obiekty sportowe, dzięki którym mieszkańcy pogranicza zyskali miejsca przeznaczone do aktywnego wypoczynku. Nowe inwestycje podnoszą także atrakcyjność przygranicznych miejscowości.

więcej

Lepsza komunikacja: powiat nowotarski i preszowski

Lepsza komunikacja: powiat nowotarski i preszowski 

Celem projektu była poprawa bezpieczeństwa i dostępności komunikacyjnej atrakcyjnego turystycznie polsko-słowackiego regionu przygranicznego. Zmodernizowano infrastrukturę drogową prowadzącą do międzynarodowego przejścia granicznego Niedzica-Lysa nad Dunajcem.

więcej

Gubin-Guben: zielona ścieżka

Trasa spacerowa łącząca dwa miasta Gubin i Guben pn. "Zielona ścieżka" 

„Zielona Ścieżka” to atrakcyjna trasa spacerowa, która łączy dwie części podzielonego granicą miasta Gubina i Guben. Realizacja projektu pozwoliła na remont i budowę ciągów pieszo-rowerowych oraz modernizację parków i miejsc o znaczeniu historycznym.

więcej

Transgraniczne badania noworodków

Transgraniczne badania noworodków (logo) 

Dzięki transgranicznej współpracy, noworodki z obszaru polsko-niemieckiego pogranicza są poddawane badaniom służącym wykryciu 14 chorób genetycznych. Badania mają charakter prewencyjny – służą rozpoznaniu schorzeń z grupy wrodzonych wad metabolizmu oraz zaburzeń hormonalnych.

więcej

ZOO w Cottbus i Ogród Botaniczny w Zielonej Górze: nowa oferta dla turystów

ZOO w Cottbus 

Ogród Zoologiczny w Cottbus i Ogród Botaniczny (wraz z palmiarnią) w Zielonej Górze są ośrodkami wypoczynku i edukacji przyrodniczej. Oba cieszą się również dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu oraz turystów. Partnerzy projektu dążą do wzmocnienia atrakcyjności tych placówek poprzez stworzenie dodatkowej oferty dla zwiedzających.

więcej

Straż pożarna na pograniczu polsko-słowackim

Straż pożarna na pograniczu polsko-słowackim 

Gmina Porąbka po polskiej stronie granicy i miasto Turzovka na Słowacji położone są na terenach często nawiedzanych przez powodzie, wichury i inne klęski żywiołowe. Ścisła współpraca jednostek ratowniczych ma w tym przypadku kluczowe znaczenie.

więcej

Ekologia bez granic: wymiana doświadczeń i edukacja

Ekologia bez granic: wymiana doświadczeń i edukacja 

W projekcie uczestniczyło prawie 300 osób. Jego głównym celem był rozwój współpracy samorządów obu gmin dzięki organizacji seminarium i konferencji dla ich pracowników oraz edukacja uczniów w zakresie ekologii, m.in. poprzez wspólne wyjazdy do polskiej i czeskiej części Karkonoskiego Parku Narodowego.

więcej

Współpraca służb ratownictwa medycznego

Współpraca służb ratownictwa medycznego 

Jednym z efektów wejścia Czech i Polski do strefy Schengen był wzrost liczby obywateli polskich i czeskich odwiedzających region pogranicza i udających się na drugą stronę granicy. Stanowi to istotne wyzwanie dla służb medycznych obu krajów. Nowa sytuacja wymaga od nich przede wszystkim intensywnej współpracy przy zapewnianiu pomocy w regionie.

więcej

Rozwój turystyki uzdrowiskowej

Rozwoj turystyki uzdrowiskowej - wodny ogród w Głuchołazach 

Partnerzy projektu postanowili odwołać się do historii osoby Vincenta Priessnitza i wykreować produkt turystyczny, oparty na 200-letniej tradycji wykorzystywania leczniczych właściwości wody na dzisiejszym pograniczu ołomuniecko-opolskim.

więcej
strona:12345...7idź do:  


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska